خود گویی و خود خندی…! ( وبلاگ جمهور )

لینک به منبع       
تذکر: منبع غیردگرباش است

«محمود احمدی ‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ايران در گفت و گو با شبكه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: از نظر ما مسئله هسته ‌ایی تمام شده تلقی می ‌شود و اتفاق بزرگی در پرونده‌ هسته ایی‌ افتاد كه صدها برابر به ملی شدن نفت می ‌ارزد.»
این
خبری است که بنگاه خبرپراکنی فارس ارگان رسمی اقتدارگرایان منتشر نمئده است. مین بنگاه خبرپراکنی -وگاهن خبرسازی- در خبر دیگری می افزاید:
«محمود احمدی نژاد در پی پيروزی هسته ‌ای ملت ايران در پيامی پيروزی تاريخی ملت شريف ايران در بزرگترين رويارویی سياسی با قدرت های سلطه گر پس از پيروزی انقلاب اسلامی در موضوع مهم هسته‌ای را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم انقلابی و شجاع ايران اسلامی تبریک گفت.»
در همین حال رسانه های غربی خبر از تصویب قطعنامه تحریم دیگری علیه ایران را در شورای امنیت می دهند. موضوعی که احمدی نژاد و دولت نهم انرا کم اهمیت و بی ارزش قلمداد می کند.
جدای از اثر روانی تصویب تحریمهای بین المللی بر منافع ملی باید پذیرفت که وخیم تر شدن وضعیت اقتصادی در دو سال اخیر تنها ناشی از سو مدیریت دولت نهم و مجلس هفتم که متاثر از تحریم های بین المللی نیز می باشد.
ار سوی دیگر مقایسه فعالیتهای هسته ای با ملی شدن صنعت نفت به رهبری دکتر مصدق ، یکی از محبوب ترین مردان تاریخ این سرزمین، رفتار و سخنی سخیف و نسنجیده است.
همچنین مشخص نیست احمدی نژاد چه موفقیتی را به مردم تبریک می گوید. افزایش تورم و نابسامانی اقتصادی ، فشارهای مضاعف بر فعالین سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی ، در بند کردن و به شلاق سپردن دانشجویان ، معلمان ، زنان و کارگران و یا جان دادن جوانان این سرزمین در زندانها.
از سوی دیگر احمدی نژاد در
سخنان اخیر خود مدعی شده «دنيا خيلی بزرگ است و اعضای شورای امنيت كوچكتر از آن هستند كه بر آن تسلط داشته باشند» ، البته مطمئنن اگر دنیا را ونزوئلا و کوبا و سوریه فرض کنیم مطمئنن این دنیا برای احمدی نژاد خیلی خیلی بزرگ است.
اما ملت ایران بزرگ تر و تمدن ساز تر از آن است که خود را محدود به چند کشور دسته چندم و رهبران دیکتاتورش کند و از نقش تاریخی خود درعرضه جهانی چشم پوشی نماید.
اما چه می توان کرد در غیاب مجلسی که برخواسته از آرای ملت باشد و رسانه هایی آزد و مستقل و البته فراگیر. باید طبقه متوسط و روشنفکران جامعه هوشیار و احزاب دموکراسی خواه در پی تمهیداتی باشد تا فاجعه انتخاب احمدی نژاد در قامت رییس دولت بار دیگر تکرار نگردد.

~ توسط 4pesar در فوریه 24, 2008.

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: