ملت خاک بر سر ( وبلاگ DESERTER )

misery.jpg

-خاک بر سر ملت ایران که صد سال از قیام به اصطلاح مشروطه خواهیشون گذشته هنوز رو صندلی های مجلسشون نماینده خودشون نمی شینه.

-خاک بر سر ملت ایران که دلشون میره واسه فیلمای آمریکایی، رو شورت تنشون پرچم ینگه چاپ شده اما هرسال باید بریزن خیابون بگن مرگ بر آمریکا.

-خاک بر سر ملت ایران که نیم قرن از مثلا ملی شدن نفتشون گذشته هنوز قرار دادهای نقتی کشورشون تاپ سکرته و لو رفتنش تهدید امنیت ملی.

-خاک بر سر ملت ایران که پول نفت زیرپای آبادانیه رو می دن به بسیجیه که یه تویوتا دو کابینه برداره بیفته تو خیابونای تهران جلوی یه بچه چهارده ساله رو بگیره بگه : عرض شالت خیلی کمه خواهرم.

-خاک بر سر ملت ایران که وعده های اب نباتی نامزده که قمپز می اومد چیزای خوب تهران بر می داریم پخش می کنیم همه جای ایران، دهاتیه رو هیجان زده کرد و رفت رایشو حرومش کرد و هنوزم تا آب دماغ زنش میاد باید بکوبه بره تهران.

-خاک بر سر ملت ایران که تنها جایی که جرئت می کنن حرفاشونو بزنن و عقده هاشونو خالی کنن وبلاگاشونه (البته اینم به این معنی نیست که وبلاگ نویسی خطر نداره).

-خاک بر سر ملت ایران که بعد هزار و چهارصد سال و بعد اون همه که بزرگان دینشون خودشونو پاره کردن تا از خرافات نجاتشون بدن ، هنوز فکر می کنن اگه به شخص اول مملکتشون فحش بدن فردا سنگ میشن.

-خاک بر سر ملت ایران که پول مفت می دن به یه نفر تا بره چند سال تو یه حجره بشینه و بعد یه لباس بش بدن و بعد بره بالا بشینه بگه : من قرآنو می فهمم ، شما که نمی فهمید. اگه هم یه چیزایی بفهمید باز به ما یه چیزایی اونجا گفتن که شما اونارو دیگه حتما نمی فهمید.

-خاک بر سر ملت ایران که سی سال پیش ریختن خیابونا تا یکی رو کله پا کنن که بچه هاشونو مینداخت انفرادی و اعدام می کرد، بعد سه دهه بازم بچه هاشونو یا میندازن انفرادی یا اعدام می کنن.

-خاک بر سر ملت ایران که ادعای تمدن هفت هزار سالشون میشه و بعد میرن خیابون تو یه میدون جمع می شن و جون دادن یه پسر بیست ساله رو آویزون از طناب دار ببینند ، با موبایلشون عکس هم می گیرن ازش ، بچه هاشونم می برن. عین قرون وسطی.

-خاک بر سر ملت ایران که اگه حرف داروغه هاشونو باور کنن چیزی جز خر نمی تونن باشن و اگه باور نکنن حتما بزغالن.

-خاک بر سر ملت ایران که فقیراشون میرن آویزون امامزاده ها میشن تا وضعشون بهتر شه ، پولداراشونم میرن کشور های خلیج، شهرای عربارو آباد تر کنن.

-خاک بر سر ملت ایران که وقتی می رن یه کشور خارجی ، تا از طیاره پیاده نشدن از این و اون آدرس نایت کلوبا رو می گیرن.

-خاک بر سر ملت ایران که انقدر حزب بادن سی چهل سال پیش پهلوی ها فیلمای آمریکایی پخش می کردن مینی جوب مد بود، الانم از در و دیوار تبلیغ حزب الله و بسیج ریخته چادر عربی مده.

-خاک بر سر ملت ایران که رضاخانی ها واسشون دنیا رو می خواستن و آخوندا دینو واسشون می خواستن، واسه جفتشون کلی قربانی دادن. آخر، هم دنیاشونو باختن هم دینشونو.

-خاک بر سر ملت ایران که خبرنگاراشون یا تو زندانن یا لس آنجلس. (اینجا نیستن خلاصه)

-خاک بر سر ملت ایران که تو در و دهاتای آفریقا هم میشه شبکه های تلویزیونی رو با اینترنت دریافت کرد اما ایرانی ها هنوز واسه چک کردن ایمیل باید دوساعت صدای جیر جیر گوش بدن.

-خاک بر سر ملت ایران که پولشونو می گیرن تا براشون از چهار پنج تا شبکه برنامه پخش کنن و مثلا سرگرمشون کنن و اگه تو فیلمی سینه زنی باز بود اسپری می زنن روش و می گن : “اینجاش واستون خوب نیست”.

-خاک بر سر ملت ایران که نیروی انتظامیش جاده های زاهدانو ول کرده چشم معموراش به پاچه دختراس که یه وقت چکمه و شلوار تنگ نپوشن.

-خاک بر سر ملت ایران که کشورشون روز به روز داره پسرفت می کنه و دنبال اینن که امام زمان کی میاد.

-خاک بر سر ملت ایران که رییس جمهورشون شده سوژه کاریکاتوریست ها و روزنامه نگارا که می شینن کنار عکسش آرم اس اس و گشتاپو رو می ذارن و هر هر می خندن بش.

-خاک بر سر ملت ایران که از خبرگزاری های مختلف عین کریستف کلمب که یه جزیره رو پیدا کرده باشه میان تو کشورشون و از اعتقادات خرافی و عقب موندگی هاشون گزارش می گیرن و می فرستن و میلیون ها بیننده رادیو تویزیون دنیا به ریششون می خندن و پسره وقتی می بینه می گه : یعنی هنوزم از این اقوام بدوی وجود دارند تو دنیا ؟

-خاک بر سر ملت ایران که اگه بنزین لیتری بیست تومن بفروشن، می خرن ، اگه 500 تومن بفروشن می خرن، اگه 800 تومن بفروشن بازم می خرن و اگه 2000 تومن هم بفروشن احتمالا بازم می خرن و جیکشون در نمیاد.

-خاک بر سر ملت ایران که عراقی ها جنگ زده هر ماشینی بخوان می تونن بخرن اما برای ایرانی ها فقط هفت هشت ده تا مدل هست که مجازند انتخاب کنن. اونم مدل هایی که 15 سال پیش اروپا مد بود.

-خاک بر سر ملت ایران که اگه یکی بره از پیامبر کاریکاتور بکشه یه عده رم می کنن و می رن پرچم آتیش می زنن و شیشه سفارت میشکونن اما اگه کسی کاریکاتور رییس جمهور رو بکشه چند ماه انفرادی بدون ملاقات و شاید تبعید منتظرشه.(اگه بسیجی ها ترورش نکنن )

-خاک بر سر ملت ایران که سازمان ملل میگه کشورهای دره پیتی مثل اکوادور و فیجی و پرو و سورینام و دومینکن و آلبانی و بوسنی و بلاروس و چین با اون همه جمعیت از ایران برای زندگی کردن بهترند.

-خاک بر سر ملت ایران که 500 سال پیش به ابو سعید ابوالخیر گیر می دادن به خاطر رقصیدن تو خانقاه ، الانم بعد پنج-شش قرن به درویشا گیر میدن. (انگاز زمانی نگذشته)

-خاک بر سر ملت ایران که انقدر رشد فرهنگ و زبانشون کنده که هنوز شعری که 600 سال پیش گفته شده می خونن و می فهمن و کیف هم می کنن اما مثلا یه دانشجوی فرانسوی یه متن فرانسوی که 100 سال پیش نوشته شده نمی فهمه.

-خاک بر سر ملت ایران که دختراشونو چهار سال میفرستن برن دانشگاه که خانوم بشن و پسراشونو میفرستن سربازی که اقا بشن. بعد چندین سال گشتن دنبال نخود سیاه، دختره که بر می گرده افسرده است، پسره هم عقده ای.(جفتشون بیسواد)

-خاک بر سر ملت ایران که ولایت علی رو ول کردن چسبیدن به ولایت فقیه.

-خاک بر سر ملت ایران که وقتی رفسنجانی تو یکی از نماز جمعه ها گفت :”من پول دار نیستم که، منافقان به حساب ما پول می ریزن تا بدناممون کنن”، خیلیاشون باور کردن.

-خاک بر سر ملت ایران که آدمی که از 50 میلیون واجد شرایط فقط 17 میلیون بش رای دادن( اونم برای ایکه رفسنجانی دوباره نیاد) خودشو قیم مردم می دونه و هر کاری دلش می خواد می کنه کسی جیکشم در نمیاد.

-خاک بر سر ملت ایران که یه خبرنگار که خرید سگ های محافظ 300 هزار دلاری برای رییس جمهور رو به باد نقد می گیره بازداشت می کنن و یه جوری زهره ترکش می کنن که می آد مطلب رو از وبلاگش حذف می کنه و رسما میگه گه خوردم. (به خاطر استفاده از واژه های نا متعارف معذرت می خوام، برای توصیف بهتر چاره ای جز این نیست)

-خاک بر سر ملت ایران که یه جک سیاسی معروف هست که میگن یه روز یه پادشاهی از وزیرش پرسید به نظرت آستانه تحمل مردم چقدر باشه ؟ وزیره گفت خیلی زیاده قربان. پادشاهه گفت راهی به ذهنت می رسه که امتحان کنیم و بفهمیم چقدره؟ وزیره گفت بله قربان. از فردا اعلام می کنیم هر کس بخواد از دروازه شهر عبور کنه چه اونی که میخواد بیاد تو و چه اونی که می خواد بره بیرون باید یک بار توسط مامورین ما مورد تجاوز قرار بگیره، چه زنش چه مردش. پادشاه گفت دیوانه محاله دیگه این یکی رو تحمل کنند و لب به اعتراض باز نکنند ، وزیره گفت حالا می بینیم. فردا قانون جدید رو اعلام کردن و وزیر و پادشاه شال و کلاه کردن و رفتن دم دروازه شهر تا ببینند اوضاع چطوره و کسی پیدا میشه اعتراض کنه یا نه. دم دروازه ازدحام بود اما هرچقدر پادشاه منتظر موند تا کسی اعتراض کنه هیچ کس اینکارو نکرد، آخرسر یکی دستشو بالا کرد، پادشاه ذوق زده شد و گفت : چیه عزیزم می خوای اعتراضی کنی؟ طرف گفت: نه اعلیحضرت فقط می خواستم بگم اگه میشه تعداد مامورین رو بیشتر کنین تا ملت انقدر تو صف های طولانی معطل نشن……….شاه مبهوت مونده بود، ….وزیر می خندید.

-خاک بر سر ملت ایران که مصداق واقعی و حقیقی این جک سیاسی شده اند.

-خاک بر سر ملت ایران که بعد از دوهزار و پونصد سال پادشاهی و کشتن و کشته شدن و غارت کردن و غارت شدن ، بعد 25 قرن الان خاک بر سر ترین ملت دنیا هستند.

چرا رو دربایستی دارید ؟ چرا ادای روشنفرکارو در میارین؟ چرا تیریپ وطن پرستی میاین؟ چرا بی خودی خودتونو سانسور می کنین؟ چرا اونی که تو گلوتون گیر کرده نمی گین که راحت بشین؟ چرا خجالت می کشین؟ چرا از پشت نقاب حرف می زنین ؟ چرا رک نمی گین که :

“خاک عالم بر سر ملت ایران” .

لینک به منبع

تذکر: لینک به نگاره یک غیردگرباش است

~ توسط 4pesar در دسامبر 3, 2007.

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: